ניקוי שטיחים

ניקוי שטיחים – למה זה חשוב?

ניקוי שטיחים היא מלאכה לא פשוטה בכלל, שצריכה להיעשות על ידי אנשי מקצוע מנוסים. לכן כדאי להכיר את חברת “בר ניקוי וריפוד”, חברה ותיקה שמעניקה את השירות הכי מקצועי שאפשר כדי שהשטיחים שלכם יישמרו במצב מעולה לאורך זמן.

אבל למה בכלל ניקוי שטיחים הוא חשוב? רוב הזמן, אנחנו אפילו לא שמים לב שהשטיחים שלנו לא נקיים. מדי פעם אנחנו שואבים אותם על ידי שואב אבק, ויש העושים את זה אפילו לעתים קרובות מאוד. אם אתם מקפידים לשאוב, סביר להניח שאתם מרגישים שהשטיחים שלכם נקיים ושאין צורך בניקוי מקצועי. אם אתם תוהים למה בכלל יש צורך בניקוי מקצועי של שטיחים, הנה שתי סיבות מרכזיות:

למען הבריאות שלכם

גם אם אתם מרגישים שהשטיחים שלכם נקיים, אתם למעשה חשים רק את השכבה העליונה של השטיח. זו השכבה שאתם מסוגלים לנקות באמצעות שואב אבק ולהוציא ממנה את כל האבק, הפירורים והלכלוך. יחד עם זאת, חלק מהלכלוך חודר לעומק השטיח, לשכבה ששואב אבק רגיל אינו מסוגל לנקות. מלבד האבק, יכול להצטבר בתחתית השטיח גם עובש, שעל מנת להעלים אותו דרוש ניקוי יסודי ומקצועי. אם אתם רוצים להיות בטוחים שהשטיח באמת נקי, מדי כמה חודשים יש צורך בניקוי עמוק. לולא ניקוי שטיחים יסודי שמבוצע על ידי אנשי מקצוע בלבד, השטיח שלכם ימשיך לצבור אבק, לכלוך ועובש – ואת כל אלה אתם נושמים. מיותר לציין שזה מאוד לא בריא, ולכן חשוב לנקות את השטיחים ניקוי עמוק באופן קבוע על מנת לשמור על הבריאות שלכם ועל האוויר בביתכם נקי.

תמצאו אצלנו גם את השירותים הבאים:

ניקוי שטיחים
ניקוי שטיחים

כי רואים את ההבדל

אם הנושא הבריאותי לא שכנע אתכם, כדאי שתדעו שניקוי עמוק של שטיחים משפיע מאוד גם על המראה של השטיח. עם הזמן, ככל שהשטיחים צוברים לכלוך שאינו ניתן לניקוי על ידי שואב אבק, לשטיח נוצר מראה דהוי ועייף והזוהר שפעם היה לו, מתחיל להיעלם. אם אתם רוצים להשיב לשטיח שלכם את המראה החיוני שהיה לו כאשר רכשתם אותו לראשונה, אין ספק שכדאי להזמין ניקוי שטיחים. לאחר ניקוי יסודי, תראו איך הצבעוניות המרהיבה של השטיח תחזור אליו ותאיר את כל החדר.

ניקוי שטיחים – בבית או במפעל?

אחת השאלות שעולות בקרב מי שמחפשים שירות ניקוי שטיחים היא כמובן היכן מנקים את השטיח? האם יש צורך להוציא את השטיח מהבית על מנת לנקות אותו, או שבעל המקצוע מגיע אליכם? ומה עושים עם שטיחי קיר לדוגמה, שמן הסתם לא ניתן להוציא אל מחוץ לבית? ובכן, באופן כללי ניתן לנקות שטיחים הן במפעל והן בבית הלקוח. יחד עם זאת, חשוב לדעת שלא כל שטיח ניתן לנקות בבית, ולא כל שטיח כדאי להביא עד למפעל, בעיקר מכיוון שגם העלות של הניקוי במפעל היא גבוהה יותר. אז איך מחליטים?

בדרך כלל, כאשר מדובר בשטיחים זולים יחסית וכאלה שהם לא מאוד מלוכלכים, איש מקצוע יכול בקלות לנקות אותם בביתו של הלקוח. כמו כן, אם יש לכם בבית שטיחים מקיר לקיר, כמובן שאיש המקצוע יגיע לביקור בביתכם וישאיר אתכם עם שטיחים נקיים. כדאי לקחת בחשבון שאם איש מקצוע מגיע אליכם הביתה על מנת לנקות את אחד השטיחים שלכם, או שטיח מקיר לקיר, כדאי לנצל את ההזדמנות ולבקש ממנו לנקות גם שטיחים נוספים. לכל ביקור יש עלות מסוימת, ואם אתם רוצים לחסוך, בהחלט כדאי לנקות את כל השטיחים בבת אחת כאשר בעל המקצוע מגיע אליכם.

ניקוי בבית הוא בהחלט פתרון טוב, נוח וזול יותר, אולם בחלק מהמקרים כדאי דווקא לשלוח את השטיח למפעל. בהמשך מפורטים שיקולים נוספים שחשוב לקחת בחשבון כאשר מחליטים אם לשלוח את השטיח לניקוי במפעל או להזמין את איש המקצוע הביתה:

  • סוג הלכלוך – אם השטיח שלכם מתאפיין בסיבים צפופים ובלכלוך דק כמו חול, עדיף שלא לנקות אותו בבית ולהעדיף דווקא ניקוי במפעל. זאת מכיוון שבמצבים כאלה, המכשור המתקדם שקיים במפעל מאפשר ניקוי ברמה טובה יותר ויניב תוצאות באיכות גבוהה. אם אתם כבר מזמינים ניקוי שטיחים מקצועי, כדאי לאפשר את התנאים המיטביים על מנת לקבל את השטיח בסיום הניקוי במצב הטוב ביותר שניתן.
  • גודל השטיח – גודל השטיח מהווה את אחד הפרמטרים המרכזיים בקביעת העלות של ניקויו. עלות הניקוי של שטיח קטן יותר תהיה מטבע הדברים נמוכה יותר לעומת עלות הניקוי של שטיח גדול, ולכן כאשר מדובר בשטיחים קטנים, במרבית המקרים לא משתלם לשלוח אותם לניקוי במפעל ועדיף לבצע את הניקוי בבית.
  • אפשרות ייבוש – במהלך ניקוי שטיחים מקצועי מרטיבים את השטיח, וכדי שלא תסבלו אחר כך מניחוחות של רטיבות בכל הבית, חשוב לייבש את השטיח היטב. אם בבית שלכם אין אפשרות לייבש את השטיח ברמה טובה, לדוגמה במרפסת פתוחה או בגינה, עדיף לשלוח את השטיח למפעל מלכתחילה ולקבל אותו בחזרה נקי ויבש.
  • סוג השטיח – יש סוגים מסוימים של שטיחים שבכל מקרה, עדיף לנקות במפעל ולא בבית. זאת בשל אריגה צפופה במיוחד, ריבוי חוטים או סוג מסוים של חוטים. כך למשל שטיחי שאגי או צמר מומלץ לנקות במפעל ולא בבית, כדי לקבל את התוצאות האיכותיות ביותר וליהנות מניקיון מושלם.

טיפולים נוספים

כפי שחשוב לנקות את השטיח, ישנם גם טיפולים נוספים שכדאי לבצע מדי פעם על מנת לשמור עליו במצב מעולה. ניתן לבצע את הטיפולים הללו במקביל לתהליך הניקוי כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר:

  • חיטוי ריח – בתהליך זה מניחים על השטיח חומר שסופח ריחות רעים ובעצם מנטרל את הריחות שעולים מן השטיח. מומלץ לבצע חיטוי ריח כאשר מדובר בשטיחים שספגו נוזלים רבים או בעלי ריח רע, לדוגמה בעקבות הצפה או הטלת שתן של חיית מחמד.
  • חיטוי עש – כאשר מדובר בשטיחי צמר שלעתים קרובות חשופים לפגיעה של עש, מומלץ להניח על השטיח כחלק מתהליך הניקוי חומר לנטרול עש. במרבית המקרים, שטיח שניזוק על ידי עש מתאפיין בקרחות אשר יתוקנו גם הן לאחר תהליך הניקוי.

בחירת חברה מקצועית לניקוי השטיח

אם החלטתם להזמין שירות ניקוי שטיחים מקצועי, חשוב שתקפידו לבחור את החברה הנכונה. תוכלו להתרשם מאיכות השירות אם תקראו חוות דעת על החברה, תבחנו את הוותק שלה ותוודאו שהיא מעסיקה עובדים מנוסים ומקצועיים. ניקוי לא מקצועי עלול לפגום את השטיחים ולפעמים אפילו להוביל לנזקים בלתי הפיכים. לעתים קרובות אנחנו מחזיקים בבית שטיחים בעלויות גבוהות יחסית, שחשוב לנו לשמור עליהם בתהליך הניקוי, ולא להזיק להם חס וחלילה. במקרים בהם מדובר בשטיחים מקיר לקיר, אם יקרה משהו לשטיח יהיה לא פשוט להחליף אותו ולכן כדאי לשמור עליו כמה שניתן. לכן אסור להתפשר על איכות החברה שנותנת את השירות ולחפש את זו שתעניק לכם את השירות המקצועי ביותר.

חברת “בר ניקוי וריפוד” מעסיקה עובדים מיומנים אשר מטרתם להחזיר לכם את השטיחים במצב טוב בהרבה מכפי שזכרתם שהם יכולים להיראות ולהרגיש. ניסיון ארוך שנים ומכשור מקצועי יובילו לתוצאות מיטביות, שיחזירו לכם את ההנאה מהשטיח.

לפני ואחרי

ניקוי שטיחים – 5 טיפים לתחזוקה מיטבית

אם אתם רוצים לוודא שאתם שומרים על השטיח שלכם במצב הכי טוב שניתן, אחת למספר חודשים כדאי לבצע ניקוי שטיח יסודי ומקצועי. כשמגיע הזמן, כדאי להרים טלפון ל”בר ניקוי וריפוד” שבין השירותים הרבים שהם מספקים, מבצעים גם ניקוי עמוק של שטיחים תוך כבוד מקסימלי לשטיחים האהובים שלכם.

ניקוי קבוע של שטיחים מבטיח שהם יישמרו לאורך זמן, וימשיכו לשדרג את חללי הבית שלכם לאורך שנים ארוכות. יחד עם זאת, ניקוי מקצועי אינו מספיק, ועל מנת לטפח את השטיחים שלכם יש כמה פעולות שחשוב להקפיד עליהן בשגרה. אם גם לכם יש שטיחים בעלי ערך רגשי או כספי רב, כאלה שמושלמים בסלון או בחדר השינה שלכם ואתם פשוט לא מוכנים להחליף אותם – המאמר הזה הוא בשבילכם. לפניכם חמש המלצות שיעזרו לכם לשמור על השטיחים שלכם במצב מיטבי.

ניקוי שטיח
ניקוי שטיח

כך תשמרו על השטיחים שלכם

טיפ ראשון – בלי חומרים כימיים

אמנם בעת ניקוי שטיח שמתבצע באופן מקצועי על ידי איש מקצוע נעשה שימוש בחומרים שונים, אולם בשגרת התחזוקה שאתם מקיימים בבית באופן עצמאי, לא מומלץ להשתמש בחומרים כמו ספריי ננו, קצף לניקוי שטיחים ודומיהם. בשימוש ביתי, לעתים קרובות חומרים אלה לא רק שלא מועילים, אלא אפילו מזיקים לשטיח. בקיצור, אם חשוב לכם שהשטיח שלכם ימשיך להיראות טוב, עדיף פשוט להמנע ולשלוח את השטיח לניקוי מקצועי כשצריך.

טיפ שני – הניחו רהיטים כבדים על הרצפה

נכון שלפעמים יכול להיות אסתטי יותר לטחוב חלק מהשטיח אל מתחת לספות או למיטה, אולם האמת היא שכאשר אנו עושים זאת, אנחנו עלולים ליצור פגמים של ממש בשטיח. ראשית, עשויים להיווצר הבדלי צבע בין השטח החשוף של השטיח, אשר צבעו עלול לדהות עם הזמן, לבין האזור שנמצא מתחת לרהיטים, שצבעו יישמר. כמו כן, על ידי הנחת רהיטים כבדים על השטיח אתם יכולים לפגוע במרקם של סיבי השטיח באזור שנמצא מתחת לרהיט. אם אתם מאוד רוצים להניח את השטיח מתחת לרהיטים כבדים, עדיף לרכוש מלכתחילה שטיח זול שלא אכפת לכם להחליף בהמשך, אולם אם אתם מעוניינים למקם בחלל שטיח יקר יותר, מומלץ להמנע מהנחת רהיטים כבדים על גביו על מנת לשמור על החיוניות שלו לאורך זמן.

טיפ שלישי – הקפידו על הסרת כתמים

בדרך כלל הבתים שלנו לא נראים כמו מוזיאונים ואנחנו מתנהלים בתוכם בהתאם. ברוב הבתים, שטיחים מונחים בחללים שאנחנו אוכלים בהם, שותים וכד’, מה שיוצר סכנה שחומרים שונים יישפכו עליהם וייצרו כתמים.

הדבר הראשון שיש להקפיד עליו בכל הנוגע לכתמים, הוא שצריך לטפל בהם כמה שיותר מהר. ככל שאתם מחכים, כך החומר מספיק להיספג טוב יותר בסיבים ובעצם נוצר כתם שיהיה קשה הרבה יותר להסיר לאחר מכן. לכן, במקרים שבהם נשפך על השטיח נוזל או מזון כלשהו, ראשית עליכם לספוג את החומר באמצעות מטלית באופן מיידי, ולייבש את האזור שבו נגע הנוזל או האוכל.

יש לעשות זאת על ידי טפיחה על השטיח ולחיצת המטלית אליו, ולהימנע מתנועות שפשוף אשר יכולות להחדיר את החומר עמוק יותר לתוך השטיח ולסייע לו להיספג בסיבים.

הדבר הבא שמומלץ לעשות הוא לפזר על האזור אבקת סודה לשתייה, אשר ידועה כסופחת נוזלים וריחות. במקרים רבים לאחר שתשאבו את האבקה תגלו שהניקוי הביתי הצליח והכתם אכן נעלם. אם הכתם לא נעלם, סביר להניח שכדאי לפנות לקבלת שירות ניקוי שטיח מקצועי אשר יחזיר את השטיח למצבו המקורי.

טיפ רביעי – המנעו משמש ישירה

כאשר מדובר בנדל”ן, חדירה של אור השמש לתוך הבית בהחלט מקנה לנכס נקודות זכות; אולם בכל הנוגע לשטיחים, בית מואר מדי דווקא עשוי להיות בעייתי. כידוע, פריטים שנמצאים תחת שמש ישירה עלולים לדהות, וגם שטיחים כאשר הם חשופים לאור השמש לאורך זמן ככל הנראה יאבדו לאט לאט את צבעם. על כן אם יש ברשותכם שטיח שאתם רוצים לשמור עליו, ניקוי שטיח אינו מספיק – הרחיקו את השטיח מאזורים שנמצאים תחת שמש ישירה על מנת למנוע דהייה מהירה.

טיפ חמישי – אל תשאירו שטיח רטוב

שטיח שנשאר רטוב לאורך זמן יתחיל במוקדם או במאוחר להעלות ריח של עובש, ועם זה אתם ממש לא רוצים להתמודד. לכן, אם השטיח שלכם נרטב כתוצאה מהצפה בבית למשל, עליכם לייבש אותו כמה שיותר מהר על מנת שלא להיתקע עם ריחות של רטיבות ברחבי הבית. הדרך הנכונה לייבש שטיח בבית היא לתלות אותו על מנת שכל הצדדים שלו יתייבשו, מכיוון שכאשר השטיח פרוש רק צדו העליון מתייבש, בעוד שהחלק התחתון נשאר רטוב זמן רב יותר ועלול לפתח בינתיים ריח של רטיבות.

כמו כן, הקפידו לא לגלגל את השטיח ולהותיר אותו כך לייבוש, משום שגם במצב כזה מרבית החלקים של השטיח לא יתייבשו. חשוב לדעת שאם יש לכם שטיח העשוי חומרים טבעיים כמו צמר או כותנה, כזה שנעשה בעבודת יד וגם עלה בהתאם, לא מומלץ להסתפק בייבוש ביתי וכדאי להזמין ניקוי שטיח באופן מיידי. כאשר שטיח טבעי בעבודת יד מתייבש בבית באופן לא מקצועי, עלולה להתרחש גלישת צבע – פגם מובהק בשטיח אשר יצריך לאחר מכן תיקון יקר מאוד.

ניקוי שטיח מקצועי – איך עושים את זה?

אם מעולם לא השתמשתם בשירות מקצועי של ניקוי שטיח, סביר להניח שיש לכם הרבה שאלות בנושא. אחת השאלות הנפוצות ביותר בקרב מי שאינם בקיאים בנושא של ניקוי שטיחים היא היכן הניקוי מתבצע – האם בבית הלקוח או שהשטיח נלקח לניקוי בבית העסק? התשובה לכך משתנה.

במקרים רבים, ניקוי שטיח יתבצע בבית הלקוח. לדוגמה, כאשר מדובר בשטיחים מקיר לקיר אשר באופן טבעי לא ניתן להוציא מהבית. כמו כן, כאשר מדובר בשטיח קטן יחסית, סביר שלא ישתלם לשלם על ניקוי של השטיח במפעל, שהוא יקר יותר, ועדיף יהיה להזמין את איש המקצוע לבצע את העבודה בביתכם. גם במקרה שמדובר בשטיחים סינתטיים או כאלה שאינם מלוכלכים מאוד, במרבית המקרים ניתן יהיה לבצע את העבודה בבית הלקוח ולהגיע לתוצאות טובות.

יחד עם זאת, לעתים אין ברירה אלא לבצע את ניקוי השטיח במפעל. לדוגמה, במקרים שבהם האריגה צפופה מאוד ובין סיבי השטיח הצטבר הרבה לכלוך דק, כמו חול, המכונות שנמצאות במפעל יוכלו לעשות עבודה הרבה יותר יסודית ויעילה מאשר אלו שבעל המקצוע משתמש בהם בעת ניקוי שטיח ביתי. כמו כן, אם אין בביתכם תנאים הולמים על מנת לייבש את השטיח, כגון מרפסת פתוחה או חצר, כדאי גם כן להעביר את השטיח לניקוי במפעל ולא בבית. אחרת, כאמור, ייקח לשטיח זמן רב מדי להתייבש והשטיח הנקי שלכם יחל להדיף ניחוחות של רטיבות.

טלפון אחד לחברת “בר ניקוי וריפוד” ותוך זמן קצר, השטיח שלכם ייראה חיוני מאי פעם. ניקוי סדיר של שטיחים לא רק שומר עליהם במצב מעולה לאורך זמן, אלא גם מחזיר להם את הזוהר שכבר שכחתם שפעם היה להם. במקום לקנות שטיח חדש מהחנות – ניקוי יסודי ומקצועי של השטיח הישן יעניק לו חיים חדשים.

מעוניינים בחידוש וניקוי השטיח שלכם?
צרו איתנו קשר ונשמח לעזור!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם