ניקוי ספות עור

הכל על ניקוי ספות עור

אם יש לכם ספת עור שאתם אוהבים במיוחד וחשוב לכם לשמור עליה במצב מצוין, הגיע הזמן להרים טלפון לחברת “בר ניקוי וריפוד” ולהזמין שירות של ניקוי ספות עור. גם אם נראה לכם שהספה שלכם לא צברה שום לכלוך, אם בשנים האחרונות לא דאגתם לנקות אותה באופן מקצועי, סביר שיום אחד תשימו לב שהיא כבר לא במיטבה. אבל אל דאגה – ניקוי יסודי יכול לגרום לה שוב להיראות כאילו רק אתמול קניתם אותה, ולהחזיר לחדר המגורים בבית שלכם את הזוהר שהיה לו בהתחלה.

ספות מתלכלכות, את זה אי אפשר למנוע. בתרבות הישראלית הבלתי פורמאלית, בבתים רבים הסלון הוא המקום שבו אנחנו אוכלים, שותים וגם נותנים לילדים להשתולל.

בחדר שמנהלים בו חיים רגילים, באופן טבעי הריהוט מתחיל עם הזמן לצבור לכלוך וכתמים. אולם גם בלי קשר לפעילות הרבה שאנחנו מקיימים בחדר המגורים, ספות עור עלולות להתבלות עם הזמן. כמו כל רהיט, גם הן סופגות אבק. כך לדוגמה אנחנו יכולים לשים לב, כעבור תקופת זמן מסוימת בה לא הקפדנו לנקות את הספות, כי הצבע שלהן אט אט החל לדהות או להאפיר. אולם בכל זאת, לרובנו חשוב שהסלון שלנו ייראה תמיד במיטבו; בין אם מפני שאנחנו רוצים להרשים את האורחים שמבקרים מדי פעם בביתנו, או פשוט כי כשהבית שלנו נקי ונראה אסתטי, הכי נעים לנו לחיות בו. ודאי אם יש ברשותכם ספות עור יקרות שהשקעתם בהן ממיטב כספכם, כנראה שאתם לא מעוניינים לרכוש חדשות ולהוציא סכום כסף כזה פעם נוספת.

שירותים נוספים שאנחנו מספקים:

לפני ואחרי

ניקוי ספות עור
ניקוי ספות עור

ניקוי ספות עור מקצועי – יש דברים שלא מתפשרים עליהם

מכל הסיבות האלו, ניתן להזמין שירות ניקוי ספות עור מקצועי. ניקוי כזה מאפשר לנו לשמור על הספות במצב מעולה לאורך זמן, ולהאריך את חייהן. אולם לא רק שהספות יהיו נקיות מבפנים, הן גם ייראו נקיות ויפות מבחוץ, ממש כאילו רכשתן אותן לאחרונה והן לא עומדות בחדר המגורים שלכם כבר עשור.

אתם ודאי שואלים את עצמכם מדוע יש צורך בניקוי מקצועי? האם לא ניתן לנקות את הספות בבית, באופן עצמאי? בגדול, התשובה היא שלא. כמובן שאתם יכולים, ואפילו צריכים, לנקות את הספה בעצמכם מדי פעם, אולם חשוב לדעת שרק ניקוי ספות עור שמבוצע על ידי אנשי מקצוע שמשתמשים במכשור מתקדם ובחומרי ניקוי ספציפיים, יכול להיות מספיק יסודי.

כאשר אתם מנקים בעצמכם, אתם בעצם מנקים רק את השכבה העליונה של הספה. זה אולי ייראה לכם נקי, אולם זה לא נקי באמת, והלכלוך ימשיך להצטבר בעומק הספה. לכן אין ברירה ואחת לחצי שנה עד שנה, חשוב לדאוג לניקוי מקצועי.

אז מה בעצם אנשי המקצוע עושים כאשר אתם מזמינים שירות של ניקוי ספות עור? כמובן שעובדים מיומנים בתחום יידעו להתאים את מלאכת הניקוי לספה שלכם, כתלות בסוג העור המכסה אותה. גם המחיר עשוי להשתנות לפי סוג הספה אשר ברשותכם. כדי שתבינו קצת יותר לעומק במה מדובר, הנה לדוגמה השלבים של ניקוי ספות עור הפוך, אשר ידוע גם בכינויו זמש. הניקוי מתחיל בריסוס או בהזרקה של חומר מיוחד אשר גורם לכל הלכלוך והשומנים שיצטברו בפנים הספה, לעלות מעלה. בנוסף, חומר זה מקשיח את השכבה העליונה של העור ההפוך.

לאחר שמניחים את החומר, יש לחכות מספר שעות עד שיתקשח, ולאחר מכן ניתן להתחיל בשיוף של העור ובריכוך שלו. אחרי ביצוע שלב זה יש להמתין בערך יממה, אז ניתן להניח על העור חומר שקוף ששומר עליו. אין ספק שמדובר בתהליך מקצועי ולא פשוט, אשר בהכרח מצריך עובדים מיומנים ומנוסים.

מה אפשר לעשות לבד?

עכשיו אנחנו מבינים שהמלאכה של ניקוי ספות עור חייבת להתבצע על ידי אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון. ובכל זאת – מה אתם יכולים לעשות לבד בבית, על מנת לשמור על הספה שלכם במצב הכי טוב שניתן? הנה כמה עצות שיישומן בהחלט יכול להוות בסיס לשגרת תחזוקה טובה.

לפני הכל – מניעה

אם אתם רוצים להגן על הספות שלכם, לפני הניקוי כדאי שתעשו כל מה שאתם יכולים כדי למנוע הופעת כתמים מלכתחילה. אם הסלון שלכם מואר במיוחד, כדאי לוודא שהספה אינה חשופה לקרני השמש באופן ישיר, שכן חום עלול לפגוע בעור. כמו כן, אם אתם כמו ישראלים רבים אוהבים לקרוא עיתון תוך שכיבה על הספה ביום שבת בבוקר, מומלץ לדאוג שהעיתון לא יבוא במגע עם הספה – הדיו עלול להותיר בעור כתמים אשר יהיה מורכב להסיר בהמשך.

שאיבה

אם יש לשואב האבק שלכם מברשת רכה אשר מתאימה לשאיבת ספות, בהחלט ניתן ואף כדאי לעשות בו שימוש על מנת לנקות את ספת העור שלכם. שואב האבק יכול לסייע לכם להיפטר מאבק ומפירורים אשר מצטברים על פני הספה ובין הכריות, ומומלץ להשתמש בו מדי פעם כדי לשמור על הספה שלכם נקייה.

שימוש במים בסבון

לאחר השאיבה, הספה שלכם מוכנה גם לניקוי קצת יותר יסודי. חשוב לדעת – ניקוי ספות עור באמצעות מים וסבון יכול לעתים להיות יעיל מאוד, ובמקרים אחרים לא רק שלא להועיל, אלא אפילו להזיק לספה. הפרמטר החשוב כאן הוא איכות הספה. אם הספה מרופדת בעור איכותי, בהחלט ניתן לנקות אותה לפעמים על ידי מטלית שטבלנו במים עם סבון וסחטנו קלות – המטלית צריכה להיות לחה ולא רטובה – ולאחר מכן לייבש באמצעות מטלית יבשה. יחד אם זאת, אם הספה שלכם עשויה מעור זול יחסית, הסבון עלול לפגוע בעור ולגרום לירידת צבע. במקרה כזה, מומלץ להשתמש במטלית לחה שהספגנו במים, ללא סבון הפעם. אם אינכם בטוחים מה טיבו של ריפוד העור של הספה, כדאי לבצע בדיקה באזור נסתר, לדוגמה בחלק התחתון של המושבים, ולבדוק כיצד העור מגיב לניסיון הניקוי.

מרכך עור

אחד החומרים שכן ניתן וכדאי להשתמש בהם בשימוש ביתי הוא מרכך עור. חומר זה מעניק לעור שכבת הגנה וגם תורם למראה חיוני ומבריק יותר. מומלץ להשתמש במרכך עור פחות או יותר אחת לחצי שנה כאשר בתום המריחה יש להמתין כרבע שעה ולאחר מכן לשפשף את החומר על ידי מטלית רכה ויבשה. חשוב לזכור – יש לעשות שימוש במרכך עור רק לאחר שמבצעים שאיבה וניקוי של הספה, משום שאם נבצע את הפעולות בסדר הפוך, נסיר את המרכך בזמן הניקוי. המרכך צריך להיות השכבה האחרונה שאנו מורחים על הספה כדי להגן עליה ולשמור על המראה המבריק.

מה אסור לעשות?

בעת ניקוי ספות עור ביתי יש סיכון לפגוע בספה ובריפוד העור שלה, מכיוון שאין לנו די ידע על מנת לעשות עבודה נכונה. לכן, יש כמה דברים שכדאי להמנע מהם על מנת לצמצם את הסיכוי לנזקים. לדוגמה, בניקוי של כתמים על ספת עור אסור להשתמש במוצרים כמו סקוץ’ או ספוג פלא, משום שאלה פוגעים בעור ויכולים להוביל להיווצרות כתם משמעותי אפילו יותר. כמו כן, אם נוצרים על הספה כתמים נוזליים שמספיקים להתקבע, חשוב להשתמש רק בחומרים ייעודיים ולהימנע מכל מיני תרופות סבתא ביתיות למיניהן.

אם אתם רוצים לדאוג לספת העור שלכם, חברת “בר ניקוי וריפוד” היא ללא ספק זו שאליה כדאי לפנות. העובדים המיומנים והמקצועיים של החברה יחזירו אליכם בסיום התהליך את ספת העור האהובה שלכם, במצב טוב מאי פעם.

רוצים להנות מספה נקיה ומחודשת?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם