ניקוי ספות בד

ניקוי ספות בד – שבעה טיפים ששווים זהב

אם יש לכם ספה שלא ניקיתם כבר שנים, כזו שהכתמים שלה כבר הפכו לחלק מהעיצוב – הגיע הזמן לפנות לחברת “בר ניקוי וריפוד” שמספקת שירות מקצועי של ניקוי ספות בד ועור. תופתעו לגלות שאפילו פגמים שחשבתם שלעולם לא תוכלו להיפטר מהם, אנשי מקצוע יכולים להסיר ביעילות.

לשמור על הספה שאוהבים

לא משנה כמה איכותית הספה שקניתם, מאיזה בד היא עשויה או כמה פעמים בשבוע אתם שואבים אותה – בסופו של דבר היא תתלכלך. ספות נמצאות בדרך כלל בשימוש תכוף והן נמצאות שם כדי לספוג את המיץ שטפטף, את פירורי האוכל שהתפזרו, ואת הדיו של הטושים שהילדים שלכם השתמשו בהם כשהיו קטנים והחליטו לצייר עליה. גם אם תנסו בכל כוחכם לשמור על הספה שלכם, במוקדם או במאוחר תשימו לב שמעטרים אותה כתמים, כאלה שלא היו שם בעבר. וברגע שתראו אותם, לא תוכלו לחזור לאחור – הם יטרידו אתכם ותצטרכו להחליט מה עושים.

שירותים נוספים שאנחנו מספקים:

ניקוי ספות בד
ניקוי ספות בד

הסוד: שגרת תחזוקה

כשהכתמים הופכים בלתי נסבלים, יש אנשים שבוחרים פשוט להיפטר מהספה ולרכוש אחת חדשה במקומה. יחד עם זאת, בדרך כלל מדובר בפתרון יקר יחסית, אשר לא נותן מענה מתאים למי שרוצים לשמור את הספה הישנה – בגלל הנראות שלה, האיכות או הזכרונות המתוקים שהיא אוצרת בתוכה. אפשרות נוספת היא ריפוד מחדש של הספה, אולם אם אתם אוהבים את העיצוב שלה, סביר שלא תצליחו למצוא בד חדש שנראה בדיוק כמו הקודם, במיוחד אם הספה ישנה. לכן, ניקוי ספות בד באופן מקצועי הוא הפתרון המושלם עבור מי שאוהבים את הספה שלהם בדיוק כפי שהיא, ורוצים להחזיר לה את הזוהר שהיה לה בהתחלה. ניקוי עמוק כדאי לעשות אחת לחצי שנה או שנה, אולם אם חשוב לכם לשמור על הספה שלכם במצב טוב ככל האפשר, ריכזנו במיוחד עבורכם שבעה טיפים לשגרת תחזוקה יעילה.

  1. דעו איזה סוג בד משמש לריפוד הספה

ניקוי ספות בד מושפע במידה רבה מסוג הבד, ולכן חשוב לדעת איזה בד משמש לריפוד הספה שברשותכם. סוג הבד יאפשר לכם ללמוד מה הדרכים הטובות ביותר לנקות את הספה, וגם מה לא כדאי לעשות על מנת לשמור על הספה לאורך זמן ולא להזיק לריפוד. אלה הסוגים הנפוצים ביותר של בדי ריפוד לספות:

  • בדים טבעיים – הבדים הפופולאריים ביותר מקבוצה זו הם כותנה ופשתן. בדים אלה אינם תוצר מלאכותי; אלו בדים טבעיים אשר מקורם בטבע. המראה הטבעי והמרקם הנעים למגע הופך את הבדים הטבעיים למבוקשים מאוד לעיצוב הבית וכמובן גם לריפוד ספות, אולם הם סופגים כתמים בקלות לעומת הבדים הסינתטיים.
  • בדים סינתטיים – בדים אלה נוצרים בתהליך ייצור תעשייתי ומשלבים בדרך כלל מיקרופייבר ופוליאסטר. על אף שהם פחות נעימים ורכים מהבדים הטבעיים, היתרון המשמעותי שלהם הוא היותם קלים יותר לניקיון ולתחזוקה. יתרון זה נובע מכך שבדים אלה פחות סופגים נוזלים, ועל כן לכתמים קשה יותר להתקבע בהם.
  1. קראו את הוראות היצרן

עם כל ספה מגיעות הוראות מהיצרן אשר מפרטות בדיוק כיצד מותר ואסור לנקות אותה על מנת לשמור עליה במצב מעולה. ההוראות האלה יכולות להיראות לכם זניחות, אולי אפילו תזרקו אותן, אבל ביום שבו יהיה כתם על הספה ולא תהיו בטוחים כיצד כדאי לנקות אותו – תרצו מאוד שההוראות האלה יהיו בהישג יד. לכן, מומלץ לשמור את ההוראות באחת המגירות על מנת שתדעו כיצד לטפל בספה – באילו חומרי ניקוי כדאי או לא כדאי להשתמש, איך מומלץ לכבס את הריפוד אם בכלל, ועוד.

  1. הפעילו את שואב האבק

אמנם ניקוי ספות בד עמוק מצריך כלים וחומרים שנמצאים רק ברשות אנשי מקצוע, אולם שואב אבק יש לכולנו בבית. היום, לעתים קרובות שואבי האבק מצוידים במברשת מיוחדת שמיועדת לניקוי ספות, ומאפשרת לכם לנקות את הספה עד כמה שאפשר מאבק ומפירורים. כדאי לשאוב את הספה בערך אחת לשבוע על מנת לדאוג שהאבק והלכלוך לא יצטברו ויחדרו לעומק הספה. כמובן שגם בהקשר זה, חשוב להכיר את סוג הבד ממנו עשוי ריפוד הספה על מנת לשמור על הריפוד.

  1. כשזה מגיע לספות – בלי מים

כשאנחנו מדברים על ניקיון, אנחנו חושבים על מים. המים נתפסים מבחינתנו כטהורים ולא מזיקים, אולם כאשר מדובר בספות, עדיף להימנע מהם. אם נוצר כתם על הספה, לכל היותר כדאי לנקות אותו עם מטלית לחה. הסיבה לכך היא שכאשר אנחנו מרטיבים את הספה עלינו לייבש אותה באופן מוחלט על מנת שלא תיווצר רטיבות בעומק הספה, אולם כאשר אנו מנקים את הספה בבית באופן עצמאי, אין לנו את הכלים המתאימים על מנת לעשות זאת. הפתרון הוא פשוט לא להרטיב את הספה, ולנקות אותה בדרכים אחרות.

  1. עם כתמים לא מחכים

אחד הדברים שכדאי לדעת על ניקוי ספות בד הוא שככל שעובר זמן מהיווצרות הכתם, כך הסיכוי שנצליח להסיר אותו הולך וקטן. על כן, חשוב להתרגל לנקות כתמים מיד כאשר הם מופיעים. כשאנחנו מחכים, אנחנו מאפשרים לחומר שיוצר את הכתם לחלחל ולהיספג בסיבים, וכשהוא יתייבש יהיה לנו הרבה יותר קשה להסיר אותו.

  1. להקפיד על הפרטים הקטנים

ניקוי ספות בד משתנה, כאמור, בהתאם לסוג הבד, אולם יש כמה דברים שכדאי להקפיד עליהם תמיד. ראשית, לא כדאי לנקות ספות בד באמצעות מברשות, בעיקר לא כאלה שהסיבים שלהן נוקשים, מכיוון שאלה יכולים לפגוע במרקם של הבד וליצור בו פגמים חדשים, כאלה שיגרמו לכם כמעט להתגעגע לכתמים… כמו כן, כאשר אתם מנקים ספת בד חשוב להקפיד על תנועות טפיחה ולא על שפשוף, שכן אם תשפשפו רק תסייעו ללכלוך לחדור לעומק הספה, מה שלמעשה מקשה על הניקוי שלו.

  1. מניעה

הטיפ האחרון בכלל לא קשור לניקוי, אלא דווקא למניעה. בסופו של דבר, אם לא תקפידו על שגרה שבה אתם שומרים על הספה ומנסים לא ללכלך אותה יותר מדי, מן הסתם הסיכוי שייווצרו כתמים משמעותיים – יעלה. לכן, חשוב להקפיד בשגרה: כשאתם יושבים על הספה אכלו עם צלחת, שתו בזהירות וודאו שהילדים לא מתכוונים להתקרב אליה עם טושים.

ניקוי ספות בד מקצועי

כאמור, שגרת תחזוקה טובה צריכה לכלול אחת לחצי שנה או שנה ניקוי ספות בד מקצועי. למה בעצם הניקוי השגרתי אינו מספיק? ראשית, ניקוי באמצעות שואב אבק למשל, או מטלית לחה, הוא ניקוי שטחי. הוא לא מצליח לנקות את הספה לעומק ולהיפטר מכל האבק והבקטריות שהצטברו בתוככי הספה. מלבד הניקוי האיכותי יותר, לאחר שהספה שלכם תעבור ניקוי יסודי על ידי מקצוען, תגלו שספה דהויה היא לא כורח המציאות וגם לספה ישנה, אפשר להחזיר את הזוהר שהיה לה בהתחלה. ניקוי עמוק הוא כזה שגם רואים בעין.

חברת בר ניקוי וריפוד מספקת שירות ניקוי ספות בד מקצועי, כזה שיחזיר לכם ספה במצב טוב יותר משזכרתם שאפשרי. אם אתם רוצים לשמור על הספה שלכם לאורך זמן, אין ספק שחשוב להקפיד על שגרת תחזוקה יעילה ולא לוותר על הניקוי המקצועי אשר בסופו תקבלו את הספה כמו חדשה.

תמונות

WhatsApp Image 2020-07-07 at 15.14.13
ניקוי כתמים מספת בד

מעוניינים בחידוש וניקוי השטיח שלכם?
צרו איתנו קשר ונשמח לעזור!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם